Vrtuľník a BigWay 15.09.2023

» Novinky » Vrtuľník a BigWay 15.09.2023
[ « späť ]

Ahojte priatelia,

tak sa to podarilo a v piatok 15. septembra 2023 sme na Dubovej skákali z vrtuľníka Mi-8T registračnej značky OM-AVD.

Jeho prílet poznamenalo polhodinové meškanie, čím sa prvý výsadok posunul o 20 minút. Vďaka veľkému nasadeniu všetkých zúčastnených sa však podarilo meškanie každým ďalším letom skrátiť o 5 minút a tak sme od letu číslo 5, teda od 14:00 lietali načas, každú celú hodinu.

Vidieť nad letiskom Dubová 25 padákov naraz bol obrovský zážitok a vidieť ich každú hodinu, 9 krát po sebe bolo naozaj jedinečné. Tí, ktorí sa v téme orientujú vedia, že takáto hustá premávka prináša aj potenciálne riziko a preto všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka za disciplínu. Lietanie na padákoch a pristávanie sa zaobišlo bez incidentov a zdalo sa, že si to zúčastnení užili. Divácky to bolo atraktívne tiež, o čom svedčil neutíchajúci záujem prihliadajúcich.

Všetkým zúčastneným patrí veľká vďaka, predovšetkým však Janke Faixovej a Mirkovi Štetke Štefančíkovi za organizovanie BigWay. Spoločné ďakujem patrí baličom (predovšetkým Marekovi Kaktus Urbanovi, Patrikovi Gábrišovi, Marekovi Daumerovi, ale aj všetkým ďalším) za to, že športovci mali načas pobalené padáky. Vďaka patrí aj Petrovi Novákovi, ktorý sa zhostil úlohy poradcu pre pravidlá lietania a pristávania na letisku Dubová a priebežne s nimi oboznamoval prichádzajúcich účastníkov. Veľké ďakujem patrí aj Mirkovi Kusému, ktorý inicioval myšlienku usporiadať takúto akciu a Maťovi Stachovičovi, bez ktorého pomoci by realizácia tejto akcie nebola možná. Úplne všetkým patrí veľké ďakujem za príjemnú športovú atmosféru, kopec zábavy a všetko to, prečo na letisko vlastne chodíme.

Na záver pár štatistických údajov:

  • urobili sme 9 výsadkových letov za 9 hodín
  • zoskok vykonalo 225 skokanov
  • z toho 193 športovcov a 16 tandemov
  • skočili sme 5 zoskokov 14 – 15 člennej BigWay, s 1 – 2 bodovými zmenami
  • celkovo sa zoskokov zúčastnilo 49 skydiverov, z toho 4 tandempiloti
  • o balenie padákov tých, ktorí si nebalia sami, sa starali 3 baliči plus niekoľkí ďalší skydiveri s kumulovanou funkciou
  • predbežne sa zdá, že sme pre náš krásny šport získali 3 nové dámy, ktoré prejavili záujem absolvovať AFF kurz (Gina, Nikol a Janka – pozdravujeme)
  • vďaka za video a fotky: Miro Lovíšek a Palino Letko
  • vďaka za video zo vzduchu: Juraj Cibo Cibulák

Jarek Kužma

Na prevzatie:

Akcia očami fotografa:

 

BigWay zoskok #1:

 

BigWay zoskok #2:

 

BigWay zoskok #3:

 

BigWay zoskok #4:

 

BigWay zoskok #5:

 

« »

© Pavol Letko

zápis: 19.09.2023 | aktualizácia: 19.09.2023 | počet zobrazení: 45705

Aeroklub Dubová

Aeroklub Dubová © 2022 - 2024 Realizácia: K3 GROUP, s.r.o. Počet prístupov od 09.04.2022: 45336